Aktywni Obywatele

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy
EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz
Regionalny

Jesteśmy przeszczęśliwi i podekscytowani, że Fundacja Ranczo Gać właśnie zdobyła grant w Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. To dla nas ogromne wyróżnienie i szansa na jeszcze większe zaangażowanie w działania na rzecz naszej społeczności. Od teraz na naszym Ranczo, w ramach fundacji, będzie się działo BARDZO DUŻO! Przygotujcie się na wiele interesujących i inspirujących wydarzeń, warsztatów, spotkań, oraz akcji charytatywnych! Nasze serca są pełne radości i gotowe do pracy – już dziś zakasujemy rękawy!

Nie możemy się doczekać, aby kontynuować naszą misję, która jest nam tak bliska – działanie dla ludzi i naszej lokalnej społeczności. Wasze wsparcie i zaangażowanie sprawiają, że to wszystko nabiera prawdziwego sensu. Dziękujemy, że jesteście z nami! Będziemy na bieżąco informować Was o wszystkich naszych aktywnościach i zapraszamy do udziału w naszych inicjatywach. Razem możemy zdziałać naprawdę wiele!

W ramach tego projektu odbędą się takie wydarzenia:

*opracujemy strategię rozwoju naszej organizacji, określimy zadania i obowiązki członków zarządu na warsztatach, będziemy się szkolić we współpracy z wolontariuszami i będziemy się uczyć pisania i rozliczania projektów.

*opracujemy strategiczny plan komunikacji Fundacji z Otoczeniem , Przygotujemy i wdrożymy kampanię fundraisingową oraz zakupimy artykuły w prasie w celu zaistnienia.

*Przeprowadzimy rodzinne weekendy mające na celu zmniejszenie poziomu zagrożenia wykluczeniem społecznym min. 40 mieszkańców Gminy Oława.. Zaplanowaliśmy cykl co weekendowych spotkań w zależności od tematyki: „Zabawy gliną”, „Zabawy nitką i igłą”, „Kultowe zabawy podwórkowe”, I pomoc, „Zabawy z wełną czesankową”, „Wieś i dziecko”, „Koń przyjacielem człowieka”, „Gotowanie z resztek czyli zero waste”.

*Przeprowadzimy zajęcia „Świątecznie i rozwojowo” polegające na integracji osób społeczności z Gminy Oława. Odbędą się „Hubertusik”, „Chatka Św. Mikołaja”, „Dzień Babci i Dziadka”, Dzień Kobiet”.

Dziękujemy jeszcze raz za wsparcie, które nas inspiruje i motywuje do działania! Razem możemy naprawdę wiele osiągnąć dla dobra naszej społeczności.

#FundacjaRanczoGać #ProgramAktywniObywatele #DziałamyDlaLudzi #WspólnieMożemyWięcej #RazemJesteśmySilni